zvezdi4ka
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zvezdi4ka

Z@ h{]ra $ f@nt@ziq
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Думите и тяхното значение и сила...

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Karolin^Moon
Ab0vE The LaW
Karolin^Moon


Брой мнения : 184
Age : 34
Location : Из дебри тилилейски... :P
Registration date : 24.10.2007

Думите и тяхното значение и сила... Empty
ПисанеЗаглавие: Думите и тяхното значение и сила...   Думите и тяхното значение и сила... Icon_minitimeНед Окт 28, 2007 4:33 pm

Как дефинирата следните думи:
приятелство
любов
обич
доброта
честност
Ако се сещате за още някоя подобна, може да я кажете...

И какво смятате за следните фрази:
"обичам те"
"бих умрял за теб"
"никога няма да те нараня"
"ти си всичко за мен"
Казвали ли сте ги? Какъв смисъл сте влагали?А някой казвал ли ги е на вас? Какво си помислихте, когато ги чухте?
Върнете се в началото Go down
https://zvezdi4ka.bulgarianforum.net
the countess
вампирясал пред екрана
вампирясал пред екрана
the countess


Брой мнения : 466
Age : 33
Location : Замъкът на Аладин:)
Registration date : 25.10.2007

Думите и тяхното значение и сила... Empty
ПисанеЗаглавие: такааа   Думите и тяхното значение и сила... Icon_minitimeНед Окт 28, 2007 4:50 pm

приятелство:най-скъпото и трудно намиращо се нещо на света!можеш и да имаш много поэнати,но истинските приятели винаги са малко Думите и тяхното значение и сила... 253469

любов обич...винаги съм се питала каква точно е разликата?Май обичта е към семейство и приятели,а влюбен може да си само в любимият Думите и тяхното значение и сила... 98254 А кое е пж-силно вече е много сложно да се каже,но си мисля,че са еднакво СИЛНИ!

доброта-ТОВА ЧУДО НЕ СЕ СРЕЩА ПОД ПЪТ И НАД ПЪТ!а и аз не съм точният човек,който да обясни повече Думите и тяхното значение и сила... 77931

честност-тая дума я обожавам!Да си честен значи да си достатъчно силен да признаваш истината и пред другите и пред себе си Думите и тяхното значение и сила... 643813
Върнете се в началото Go down
the countess
вампирясал пред екрана
вампирясал пред екрана
the countess


Брой мнения : 466
Age : 33
Location : Замъкът на Аладин:)
Registration date : 25.10.2007

Думите и тяхното значение и сила... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Думите и тяхното значение и сила...   Думите и тяхното значение и сила... Icon_minitimeНед Окт 28, 2007 5:07 pm

"обичам те" ммммм...Да!Казвали са ми,но аз вярвам само когато мама или баба ми го кажат.А аз рядко лъжа Думите и тяхното значение и сила... 988800 и за това почти не съм казвала на човек тази фраза,ама иначе звучи много хубаво!Дано да си ги заслужим думите"обичам те"!ЗАЩОТО СА НАЙ-СКЪПИ И РАЭТАПЯТ ВСЕКИ ЛЕД,стига да са честни и от I love you Думите и тяхното значение и сила... 269341

"бих умрял за теб"това е доооста пресилено и обикновено ме дразни като го чуя,ама нищооо...кой знае?може някой ден да срещна и аз момчето,за което бих умряла Думите и тяхното значение и сила... 872390

"никога няма да те нараня" --- Думите и тяхното значение и сила... 294404 НИКОГА НЕ КАЗВАЙ НИКОГА!!!---

"ти си всичко за мен"...ЕЕЕ!Това не е буквално,защото трябва да нямаш нищо,за да го кажеш на някой буквално,но се гледа по друг начин-ВСИЧКО често значи ЖИВОТ,а живота на човек идва от СЪРЦЕТО,което пък се смятя за органът на любовта.Следователно в превод "ти си всичко за мен" значи "ти си любовта ми!"
Върнете се в началото Go down
Karolin^Moon
Ab0vE The LaW
Karolin^Moon


Брой мнения : 184
Age : 34
Location : Из дебри тилилейски... :P
Registration date : 24.10.2007

Думите и тяхното значение и сила... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Думите и тяхното значение и сила...   Думите и тяхното значение и сила... Icon_minitimeНед Окт 28, 2007 6:22 pm

Karolin^Moon написа:

приятелство
Приятелството не е като дъвка! Нито е евтино, нито се купува, нито се намира толкова често, но за жалост думата "приятел" доста често се слага като етикет на хора с които просто си говорите. Била съм понякога обвинявана, че прекалено се вживявам в тази дума. На темата наистина съм много разпалена, но това е главно, защото имам чувството, че с времето изчезва истинското значение на "приятел" и "приятелство"! Приятелството е взаимопомощ, разбиране, безкористност, доверие... А не е- "Ми аз оня ден се запознах с Иванка, ама тя ми е много добра приятелка, защото има същите интереси като мен и си поговорихме 2 часа". Хубаво с Иванка може да станете приятели след време, ама как може толкова бързо да приемаш, че човека ти е приятел. Тук просто думата "приятел"= на "познат".


Karolin^Moon написа:
любов
Някои хора твърдят, че я има, а други я отричат. Всъщност това както всеки е чувал не е нещо материално и не може да се пипне. За това и не е изненадващо, че темата е много спорна! Любовта е чувство или по-скоро състояние(поне така смятам аз). Дали обаче думата наранява? И ето тук се сещам за нещо- "Раздялата не боли! Раздялата никога не е боляла!
Болят очите - казващи "сбогом"!
Болят ръцете - очакващи завръщането!
И всички твои мечти болят!
Раздялата не боли! Раздялата никога не е боляла!" Това е аналогично и за любовта-тя не боли, но когато не ти се отговори на чувствата, започваш да вярваш и да приемаш "болка" за синоним на "любов". Доста чест проблем е и бъркането на "любов" с "увлечение" и "харесване". Чувала съм доста момичета да коментират относно новото си гадже "Да, аз съм влюбена в него" и скоро да се разделят, а на въпросните момичета да им е все тая или да "страдат" седмица! Или имат феноменално забравящи сърца или теорията ми е вярна, че бъркат определенията на нещата.
Karolin^Moon написа:
обич
Тази дума е много хубава. Макар съставена само от 4-тири букви, тя значи много, но само ако наистина се чувства. Само дето и тя се бърка много с привързване или свикване.
Karolin^Moon написа:
доброта
Доста относително понятие. 100% добри хора няма! Всеки наранява някого, било то съзнателно или не! За едни може да си много дъбър човек, докато други да смята обратното. Никога не може да станеш добър за всички, но е важно да си достатъчно добър за себе си!

Karolin^Moon написа:
честност
Също доста относително!Когато премълчаваш нещо, за да не засегнеш някой, това може да се сметне за лъжа! Но понякога се смята, че честните хора са добри. Само че когато си до болка честен, има хора които се засягат и започват да те мислят за гаден...А когато си премълчиш нещо, може да се сметне за лъжа... И ето тук става един омагьосан кръг. И въпреки всичко честнос за мен е да кажеш какво мислиш, особено когато те попитат. Ако някой се засегне, то той явно не е бил готов да чуе истината!


Karolin^Moon написа:
И какво смятате за следните фрази:
"обичам те"
"бих умрял за теб"
"никога няма да те нараня"
"ти си всичко за мен"
Казвали ли сте ги? Какъв смисъл сте влагали?А някой казвал ли ги е на вас? Какво си помислихте, когато ги чухте?
Аз съм казвала "обичам те". Лошото е че не винаги съм го чувствала или мислила на 100%. На мен са ми казвани "обичам те" и "никога няма да те нараня"!
"обичам те" веднъж когато ми бе казано, го почувствах, като най-голямата лъжа която някой ми бе казвал...Просто не можех да го повярвам! Обичта се показва с действия и след това се допълва с думи...Но като чуваш само думи... Когато аз кажа "обичам те", без никой да ме е накарал по някакъв начин, а просто ми е дошло отвътре, не изисквам отговора "и аз те обичам". Аз няма да се разсърдя ако не ми се каже, но много ще ме заболи, ако бъда излъгана! Защото не може да казваш "обичам те", а след това безпощадно да нараняваш човека на който си го казвал!

"никога няма да те нараня"-Дам, това като ми бе казано и го повярвах. Е да, ама не, бях наранена. За пореден път "Никога не казвай никога!

"бих умрял за теб" и "ти си всичко за мен" в повечето случаи наистина са много пресилени! И за пореден път, защо се казват неща, които не са верни? Думите и тяхното значение и сила... 15257 Нима наистина хората рядко влагат истинското значение на думите? Нямаше ли да е по-добре, ако назовавахме нещата с точните думи? Така не объркваме ли хората покрай нас? Може би ще е добре, пак да се върнем 2-3 клас (мисля че тогава за домашно ни се даваше да вадим думи от тълковния речник)?
Върнете се в началото Go down
https://zvezdi4ka.bulgarianforum.net
ReD^bLo0deD^HeArT
омагьосан
омагьосан
ReD^bLo0deD^HeArT


Брой мнения : 181
Age : 34
Location : 7h3 5tH DiM3n5i0n :Pp~
Registration date : 24.10.2007

Думите и тяхното значение и сила... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Думите и тяхното значение и сила...   Думите и тяхното значение и сила... Icon_minitimeПон Окт 29, 2007 10:46 am

Цитат :
Как дефинирата следните думи:
приятелство
Евалла на тоя, който е намерил истинско такова, защото аз не знам какво ще правя без моите приятели. Разбира се аз наричам "приятел" човек, на когото не мога да споделя всичко, но също и човек, на когото мога да си доверя живота и знам че ще ми го гледка, ще ми го пази, ще си го кътка и после ще ми го върне здравичък и читавичък Думите и тяхното значение и сила... 253469

Цитат :
любов
ох.. Кат разбера ще ви кажа.
Макар че си го представям като нещо много сходно до приятелското чувство, само че е замесено и физическо привличане и чувството, че ако не можеш да го виждаш този човек повече от 2-3 дена ще останеш празен. Но пък от друга страна ми звучи като някой много готин приятел, с когото си свикнал до много голяма степен... абе не знам.

Цитат :
обич
Обичта не е чак толкова ангажиращо чувство Smile Обичам голяма част от истинските си приятели, родители, брат ми...

Цитат :
доброта
ем... хубаво качество е, но не трябва да е безкрайно, щото много добрите хора ги правят на кученца... кой би си пожелал такова нещо?! Думите и тяхното значение и сила... 109648

Цитат :
честност
Същата работа. Само че това не означава че е хубаво да си ЗЪЛ или ЛЪЖЕЦ !!!
Просто трябва да внимаваш с кого как се държиш и да преценяваш на кого можеш да се довериш за определено нещо и на кого не.. Ако някой приятел/ка ме излъже под предтекста, че не иска да го преакам първо ще му разискам надълго и нашироко темата, че най-вероятно го/я обичам и не ми е цел на живота да го/я прецакам и оттам ще се мине на Думите и тяхното значение и сила... 15257


Цитат :
И какво смятате за следните фрази:
"обичам те"
ем... зависи в какъв смисъл е казано Rolling Eyes
Много хора са ми казвали че ме обичат, но в смисъла в който тиимаш предвид само веднъж и не знам дали беше искрено, но не можех да отвърна. Думите и тяхното значение и сила... 136889 мн гадно ми стана... ама човек не трябва да го казва по задължение... Думите и тяхното значение и сила... 923197

Цитат :
"бих умрял за теб"
"ти си всичко за мен"
Ще повярвам като умре Думите и тяхното значение и сила... 155759
Не, може би бих била склонна, ако го чувствам, не просто ми го кажат Smile

Цитат :
"никога няма да те нараня"
дълбоко се съмнявам ... НИКОГА е силна дума и рядко човек е в състояние да изпълни подобен род обещание.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Думите и тяхното значение и сила... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Думите и тяхното значение и сила...   Думите и тяхното значение и сила... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Думите и тяхното значение и сила...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
zvezdi4ka :: Категории :: Проблеми-
Идете на: